Congratulaions:
Becky Banks, Rachel Banks,Jane Cogle, Chris Wells
Johns Trophy - Kent v Middlesex WON, Kent v Surrey LOST

Rachel Banks
Amy Rose - Kentish Maids v Surrey  LOST

Becky Banks, Leah Saxton
Amy Rose -- Maids of Kent v Essex LOST



NB Borough Green are in Division 3

SINGLES

 

Preliminary Round
A Forsyth (Holmesdale) v Becky Banks WON (w/o)

Diane Sekjer v A Flint (Holmesdale) WON

First Round
S Leigh (Maidstone) v Jane Cogle WON
A King (Queenborough) v Becky Banks LOST
Di Sekjer v
A Rowe (Maidstone) WON

Second Round
A King (Queenborough) v Di Sekjer LOST
M Chapman (Holmesdale) v Jane Cogle LOST



PAIRS
nb 3woods 18ends

 

Preliminary Round

Dawn Slater v M Sweeney (Maidstone) LOST
C Clark (Biddenden) v Jane Cogle WON (w/o)
Rachel Banks
v C Brown (Townsend Hook) WON

First Round
J Gibbs (Westerham) v Rachel Banks WON
M Sweeney (Maidstone) v Jane Cogle WON

Second Round
Jane Cogle v Rachel Banks WON

Third Round

M Chapman (Holmesdale) v Rachel Banks LOST


TRIPLES
nb 2woods 18ends

 

Preliminary Round

Chris Wells v J Young (Holmesdale) WON

First Round
S Leigh (Maidstone) v Chris Wells LOST
Jane Cogle v
C Clark (Biddenden) WON (w/o)
L Stock (Maidstone) v Dawn Slater WON

Second Round
Jane Cogle WON v
Dawn Slater

Third Round
S Leigh (Maidstone) v Jane Cogle WON

Division 3 Final
Becky Banks, Rachel Banks, Jane Cogle v
Paige Dennis Steph Crates, Emily Ferguson (Appleyard) LOST

 

FOURS
nb 2woods 15ends

 

Preliminary Round
J Cooper (Holmesdale) v Jane Cogle WON (w/o)

First Round
Jane Cogle v
J Gibbs (Westerham) WON

Second Round
Jane Cogle v
S Leigh (Maidstone) WON

Division 3 Final
Becky Banks, Rachel Banks, Di Sekjer, Jane Cogle v
Imogen Jenner, Sandy Hazell, Sian Honnor, Wendy King (Appleyard) LOST



SENIOR FOURS
nb 2 woods 15ends

 

Preliminary Round
Jane Cogle v B Williams (Bearsted) WON

Y Vidgeon (Peninsular) v Chris Wells LOST

First Round
E Simpson (Borstal) v Jane Cogle WON

Division 3 Final
Jane Cogle v
Y Vidgeon (Peninsular) WON

Semi-Final
Dawn Slater, Lynn Andrews, Heather Young (sub), Di Sekjer, Jane Cogle v
GFuller, A MacDonald, L Allison, C Carey (Thanet) LOST



MAUDE WOOD

Preliminary Round
Leah Saxton v D Trend (Bearsted) WON

First Round

Becky Banks v A Forsyth (Holmesdale) WON (w/o)
C Hoskins (Bearsted)  v Leah Saxton LOST 17 - 21

Second Round
M Fitzgerald (Chatham) v Becky Banks LOST


2-WOOD SINGLES

 

Becky Banks, Rachel Banks, Jane Cogle, Diane Sekjer DNQ


 

UNDER 25 SINGLES (Saturday 29th May @ Canterbury 9am)

Becky Banks

UNDER 25 PAIRS

Becky Banks & Leah Saxton v
I Jenner & E Ferguson (Appleyard) LOST



BENEVOLENT TRIPLES (Wednesday 28th July @ Chatham 9am)

 

Angela Ralph



MOLLIE CLEGGETT

 

First Round
Ditton v Borough Green WON (w/o)


Second Round
Borough Green v
Peninsular LOST