Home
About Us
Diary
Where Are We?
Executive & Officers
County Honours Board
Other Honours Board
Mens Fixtures 2018
Ladies Fixtures 2018
League Fixtures 2018
League Tables
Mens Counties 2018
Ladies Counties 2018
National & Other Comps 2018
Club Competitions 2018
Roll of Honour 2017
Club Honours - Men
Club Honours - Ladies
Club Honours - Mixed
Summer Bar Rota
Links
Contact
Photo Gallery
   
 


SINGLES

First Round
Amy Farthing
v S Bennett (Orpington Excelsior) LOST 16 - 21
Jane Cogle v M Chapman (Holmesdale) WON (CONC)

Second Round
Jane Cogle
v J Cartwright (Grosvenor) LOST 19 - 21

PAIRS

Preliminary Round

Jane Cogle v J Duke (Orpington Excelsior) WON 27 - 13
R Evans (Petts Wood) v Jean McCallum WON

First Round
Jane Cogle
v L Fardell (Wrotham) WON 22 - 10
J Collins (Petts Wood) v Jean McCallum LOST
C Clark (Biddenden) v Dawn Slater LOST

Second Round
Rachel Banks & Jane Cogle v
J Collns (Petts Wood) WON 19 - 11

Third Round
Rachel Banks & Jane Cogle v
S Bennett (Orpington Excelsior) WON 24 - 10

Fourth Round
Rachel Banks & Jane Cogle v
B Ide (Sevenoaks) WON 23 - 13

Division 1 Final
Rachel Banks & Jane Cogle v
A Cheeseman & B Martin (Bromley) LOST 10 - 24

TRIPLES

Preliminary Round
Jean McCallum v L Fardell (Wrotham) LOST
Rita Horn v L Rodriguez (Orpington Excelsior) LOST

First Round

C Perzyna (Orpington Excelsior) v Jane Cogle WON 23 - 12

Second Round
W Reynolds (Westerham) v Becky Banks, Rachel Banks, Jane Cogle WON 24 - 6

Third Round (Thursday 21st June)
L Fardell (Wrotham) v Becky Banks, Rachel Banks, Jane Cogle LOST

FOURS

Preliminary Round
Jane Cogle v J Gibbs (Westerham) WON
Heather Young v D Fathers (Tonbridge) WON

First Round
Jane Cogle v
C Clark (Biddenden) LOST
S Bennett (Orpington Excelsior) v Heather Young WON 22 - 7

Second Round
C Clark (Biddenden) v
            Dawn Slater, Eve Strudwick, Heather Young, Rachel Banks LOST


SENIOR FOURS

First Round
Jane Cogle v S Hastings (Francis Drake) WON 20 - 15
A Saunders (West Wickham) v Jean McCallum LOST

Second Round
C Bruce (Tonbridge) v Jane Cogle WON 24 - 19

Third Round
G Azzopardi (Bromley Town) v
                  Dawn Slater, Brenda Green, Heather Young, Jane Cogle LOST 11 - 20


2-WOOD SINGLES

Jane Cogle, Rachel Banks DNQ

UNDER 25 SINGLES

Amy Farthing DNQ

MOLLIE CLEGGETT

First Round
Coney Hall v Borough Green WON

Second Round
Petts Wood v Borough Green

Third Round (Tuesday 24th July)
Holmesdale v Borough Green